Kennis is macht. Het is zonder twijfel op deze basis dat Onze Energie is opgericht op initiatief van SeaCoop, dat 34 energiecoöperaties verenigt. Maar met welk doel? Het informeren van burgers zodat zij kunnen deelnemen aan de productie en verkoop van 100% groene energie. Hoe? Door te investeren via een van de 34 coöperaties, zodat Onze Energie in feite eigenaar wordt van offshore windturbines.
Inderdaad, als partner van het consortium Haddock Wind (met Otary, Ocean Winds en Eneco), is Onze Energie van plan deel te nemen aan de aanbesteding voor de concessie van het eerste windpark in de Princes Elizabeth-zone. Niet minder dan dat! Het platform telt al meer dan 115.000 Belgen die hebben besloten de controle terug te nemen over hoe zij energie produceren en consumeren, maar het is zeker niet van plan daar te stoppen, aangezien het streeft naar de deelname van 500.000 burgers tegen 2030, altijd via zijn coöperaties.
Maar dat is niet alles, want deze laatste, via SeaCoop, zullen 10% van het kapitaal van Aspiravi Offshore kopen, eigenaar van 70% van het offshore windpark Northwind. Een kapitaal gelijk aan 5 windturbines voor een productie van hernieuwbare elektriciteit voor 15.000 huishoudens.
Zoveel acties om steeds meer burgers te betrekken bij de energietransitie!
Het volledige persbericht is hier te lezen.